15.4 C
Brno
Čtvrtek, 23 března, 2023
DomůRady a NávodyTipy a triky pro krásnou květinovou zahradu

Tipy a triky pro krásnou květinovou zahradu

Date:

Nenechte si ujít

Odlišit text od umělé inteligence a od člověka je stále obtížnější.

Zatím neznámo, kdy se podobný nástroj dostane do praxe. Společnost...

Toyota se vodíku nevzdává.

Zatímco jeden prototyp využívá palivové články k získání energie...

Používání služeb katastru se starším občanským v roce 2023 nebude možné.

Dostupné bude jen dočasné řešení pro vybrané služby. Používání elektronických...

EU schválila SR státní pomoc za 250 milionů. eur pro energeticky náročné společnosti

Komise posuzovala opatření podle pravidel EU o státní podpoře,...

Děti nepotřebují jen dynamické sporty, jóga je užitečný trend i pro nejmenší

Díky populárnímu cvičení se naučí poznávat sebe i okolní...
- Komerční sdělení -časopis

Určitě budete se mnou souhlasit, milé zahrádkářky, že pěkné květinové záhony vyžadují spoustu péče, pozornosti, času a roboty. Avšak pro tu radost, pozitivní energii a nádherný estetický zážitek, které poskytují, to jistě stojí. Přesto však známe několik triků, které vám usnadní námahu, sníží množství práce a tím ušetří i drahocenný čas… Jelikož trendovým balkonem s květinovou výzdobou jsme se již věnovali, dnes se zaměříme na větší zahradní záhony, jaké bývají u domů, chat , zda chalupách…

Neodmyslitelnou součástí každé zahrádky je trávník, který je třeba pravidelně sekat a ošetřovat. Co jako bychom chtěli sečení se nevyhnete. Co takhle si ho alespoň usnadnit? Toho docílíme, bude-li mít jeho plocha pravidelný tvar a plynulé okraje. Jemné křivky totiž nejsou jen estetickou záležitostí, při sečení vás doslova vedou.

Naopak příliš členitý okraj či dokonce s úhly vám sečení brzy znechutí. Praktickým, ale i velmi estetickým řešením může být ohraničení plochy trávníku obrubou, například z dlažebních kostek či kamenného obkladu.

Díky nim nepřiléhá trávník těsně k záhonu, takže kolečkem sekačky po něm pohodlně přejedete a nezůstanou vám zbytky neposečené vysoké trávy. Nože posekají trávník až po okraj a vám tak odpadne pracné zastřihování v předklonu. Trávník ohraničený dlažebními kostkami, například cihlově červené barvy, vypadá navíc velmi pěkně.

Trik s látkou
Ach, ten věčný plevel… Roste všude, člověk se jí neumí zbavit! Pokud tedy chcete mít krásnou květinovou zahrádku bez neustálého pletí, výborným pomocníkem je černá netkaná textilie. Jak ji použít? Po vysazování květin rostliny zalijte, počkejte dokud povrch trochu obschne a položte na celou plochu záhonu textilii. Potom ji znovu zalijte a utlačte, aby textilie přilnula k povrchu půdy tak, že bude v kontaktu s půdní vláhou.

Dřevěná barevná štěpka
Potom na ni rozprostřete vrstvu dřevěných barevných řízků nazývaných štěpka, které textilii zakryjí. Kromě toho, že se zbavíte vyplévání, netkaná textilie má v této kombinaci i ten přínos, že zadržuje vodu. Takže, pokud nemáte automatický zavlažovací systém, můžete ušetřit až polovinu času, který obyčejně strávíte s hadicí v ruce.

Navíc, taková dřevěná výstelka vypadá mezi barevnými květy záhonu velmi pěkně a přitažlivě. Můžete ji efektně zkombinovat podle barev jednotlivých květin a vytvořit tak zajímavou mozaiku. Řízky nebo lisované piliny dostat skutečně téměř ve všech barevných variacích, proto vřele doporučujeme…

Snad nikdy nestárnoucí zůstávají trendy, které nám nabízí sama příroda. Proto dřevo a kámen, které mají přímo multifunkční využití, se využívají v zahradách posetých pestrobarevnými květinami i dnes… Kamenné dlažby, kamenná sousoší, ozdobné malé skalčí či kameny lemující trávník zahrady. To vše vytváří spolu se dřevem neopakovatelné kouzlo voňavých zákoutí.

Šik plot
Velmi mile, ba přímo útulně působí malý, nízký dřevěný miniplotík, který spíše plní dekorační funkci. Je velmi trendový a výborně prostorově oddělí jednotlivé části zahrady dle vašich potřeb a představ.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek