15.4 C
Brno
Čtvrtek, 23 března, 2023
DomůRady a NávodyPěstujte zeleninu hlavou dolů!

Pěstujte zeleninu hlavou dolů!

Date:

Nenechte si ujít

Odlišit text od umělé inteligence a od člověka je stále obtížnější.

Zatím neznámo, kdy se podobný nástroj dostane do praxe. Společnost...

Toyota se vodíku nevzdává.

Zatímco jeden prototyp využívá palivové články k získání energie...

Používání služeb katastru se starším občanským v roce 2023 nebude možné.

Dostupné bude jen dočasné řešení pro vybrané služby. Používání elektronických...

EU schválila SR státní pomoc za 250 milionů. eur pro energeticky náročné společnosti

Komise posuzovala opatření podle pravidel EU o státní podpoře,...

Děti nepotřebují jen dynamické sporty, jóga je užitečný trend i pro nejmenší

Díky populárnímu cvičení se naučí poznávat sebe i okolní...
- Komerční sdělení -časopis

Ano, čtete správně. Dnes pro vášnivé zahrádkářky přinášíme skvělý tip, novinku ze zahraničí – pěstování zeleniny naopak! V čem spočívá tajemství tohoto jednoduchého triku, jaké výhody přináší a proč se dozvíte, přečtete-li si dnešní příspěvek v rubrice Bydlení a zahrada. Tajemství zahrádkářů

Takové pěstování zeleniny má stále více příznivců. Kdo to jednou vyzkouší tvrdí, že se už nikdy nevrátí ke klasickému sázení záhonu na zahrádce. Proč? Rostlinkám zeleniny se dolu hlavou „líbí“, mají bohatou úrodu a celkově se jim dobře daří. Tento způsob pěstování je velmi výhodný hlavně pokud máte malou zahrádku, nebo si chcete trošku zaexperimentovat na vašem panelákovém balkoně. Sousedé určitě nebudou vycházet z údivu…

Jak na to?
V první řadě potřebujete mít chuť a odvahu vyzkoušet něco nového. Základem úspěchu je samozřejmě, aby nám země i rostlina nevypadly na zem.

Používají se k tomu většinou lehké plastové květináče, na kterých se udělá několik dírek pro příjem vody a po naplnění kvalitní zemí s humusem a zasazení rostliny se široký otvor uzavře. Následně se celý květináč zavěsí pomocí háčku na připravené místo a lehce polije.

Na internetových portálech lze zakoupit i speciální závěsné nádoby, kbelíky pro takové pěstování rostlin. Šikovné domácí zahrádkářky si je však dokážou doma udělat i samy.

Výhody
Takové zahrádkářství přináší spoustu výhod… Jakých? V první řadě se šetří místem v zahradě, rostliny jsou chráněny proti škůdcům a plísním, efektivněji se využívá zavlažování, voda teče přímo na kořeny rostlin. Takto pěstovanou zeleninu není třeba okopávat, stejně jako plet od plevele.

Všechny živiny z půdy umí rostlina lépe zužitkovat. Otočení směrem dolů umožňuje lepší cirkulaci vzduchu. Zrání samotných plodů je rychlejší, protože mají dostatek slunce a nestíní jim ho listy rostliny.

Co dodat na závěr?
Jasným důkazem, že takové pěstování je efektivnější, je samotná bohatá úroda, kterou takto pěstované rostliny zeleniny mají. Nuže, co řeknete, k vyzkoušení tato zahrádkářská novinka určitě stojí.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek