15.4 C
Brno
Čtvrtek, 23 března, 2023
DomůBydleníPolyfunkční stůl - srdce příbytku

Polyfunkční stůl – srdce příbytku

Date:

Nenechte si ujít

Odlišit text od umělé inteligence a od člověka je stále obtížnější.

Zatím neznámo, kdy se podobný nástroj dostane do praxe. Společnost...

Toyota se vodíku nevzdává.

Zatímco jeden prototyp využívá palivové články k získání energie...

Používání služeb katastru se starším občanským v roce 2023 nebude možné.

Dostupné bude jen dočasné řešení pro vybrané služby. Používání elektronických...

EU schválila SR státní pomoc za 250 milionů. eur pro energeticky náročné společnosti

Komise posuzovala opatření podle pravidel EU o státní podpoře,...

Děti nepotřebují jen dynamické sporty, jóga je užitečný trend i pro nejmenší

Díky populárnímu cvičení se naučí poznávat sebe i okolní...
- Komerční sdělení -časopis

Ano, milé dámy, jestli věříte, či ne, základem, středobodem a srdcem každého našeho příbytku je velký stůl. Můžeme ho s klidným svědomím nazvat polyfunkčním, neboť slouží skutečně celé rodině k několika způsobům. Jaké a proč tomu tak je, vám prozradíme dnes… Přiznejme si, bez jednoho dostatečně velkého stolu se v domácnosti, ať už v bytě, domě nebo na chatě, prostě neobejdeme. Je centrem a jádrem všeho dění kolem. Jeho výběr, kvalita, velikost a celkové provedení je proto velmi důležité.

Jaké plní funkce?
Zmiňovali jsme jeho polyfunkčnost. Nevěříte? Inu, plní základní roli jídelního stolu – snídá, sem tam obědvá a většinou večeří při něm celá rodina, řeší se za ním rodinné problémy, píší domácí úkoly, zda hrají dětské společenské hry. Nejednou pro nás představuje relax, když „nabízí“ voňavou kávu a něco ke čtení, připravují se na něm denně pokrmy… V myslích některých z nás dokonce představuje místo splněných i vysněných erotických dobrodružství!

Jaký si zvolit?
Jak vidíte, musí být „připraven“ na vše, aby splňoval nároky obyvatel, kteří kolem něj žijí. Velikost desky by měla vycházet od našich každodenních potřeb. Třeba zvážit na co všechno se stůl bude využívat.

Pokud si velký stůl z prostorových důvodů ve vašem příbytku nemůžeme dovolit, malá finta spočívá v zakoupení dvou menších, které budou odděleně stát ve dvou místnostech. Pokud budete chystat rodinnou oslavu s větším počtem lidí, oba stoly se spojí a vytvoří velkou tabuli, na kterou se vám vejde opravdu všechno.

Jaký tvar?
Opět hodně hrají prostorové možnosti. Klasikou je čtverec nebo obdélník, stále více se však začíná preferovat velký ovál. V malých místnostech efektně ukáže menší kruhovitý tvar stolu.

Oválné a kruhovité tvary doporučují i odborníci na feng šuej. Ostré hrany a rohy na klasických obdélníkových či čtvercových stolech prý představují mezi obyvateli těchto prostor možné konflikty, spory a hádky. Naopak stůl ve tvaru oválu či kruhu pomyslně spojuje spolu všechny, co za ním sedí a vytváří harmonii ve společném prostoru.

Na objednávku vám však designéroví fajnšmekři dokáží navrhnout a vyrobit stůl v těch nejneuvěřitelnějších tvarech! Vše závisí na vašem vkusu a samozřejmě peněz…

Barevné provedení
Barevnost stolu se jako u všeho musí hodit k interiérové paletě barev. Dnes se fantazii už meze nekladou a lze si pořídit stůl i v červené, modré či růžové barvě. Krytý vrchní ochranný nátěr stolu tak může mít skutečně jakoukoli barvu. Pokud chceme zůstat u přírodních odstínů, nic není krásnějšího než klasický velký dřevěný stůl natřený lakem ve světlém či tmavším odstínu.

Materiálové variace…
Stále trendovějšími se stávají stoly v barevném plastovém provedení. Pokud nemáte v domácnosti malé děti, velmi zajímavým řešením je také kombinace železa a skla. Takové stoly lze udělat, samozřejmě, i na objednávku. Jeho nožičky jsou udělány ze železa do nejrozmanitějších ornamentů a tabuli tvoří průhledné, čiré, tmavé nebo opět barevné sklo.

Famózní dřevo
Zvláštní kapitolou musíme zmínit dřevěný stůl. Mnoha z nás se může zdát až příliš obyčejný, klasický, všední, okoukaný, ale není to docela tak. I z takového dřevěného nábytku se může snadno stát nevšední kouzelný interiérový doplněk. Jak? Jednoduše! Zbavit se starého laku, nechat do pracovní tabule vygravírovat krásný motiv podle vlastních představ a dát mu nový šmrnc novým barevnějším přelakováním.

Gravírování se provádí moderní laserovou technikou. Celý obraz vám udělají během několika vteřin, a nejen do dřeva, ale i jiných materiálů (skla, železa, korku, plastu apod.)

Nohy, nožky, nožičky…
Jsou stejně důležité jako pracovní tabule. Provedení jsou skutečné rozmanité. Od klasických rovných, hranatých, kulatých, najdeme i ty vyřezávané různými ornamenty. Zajímavostí je, stůl zákonitě nemusí mít čtyři nohy. Některé velké jídelní stoly obdélníkového tvaru mají nohou šest, naopak malé kulaté si vystačí is jednou nohou.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek