15.4 C
Brno
Čtvrtek, 23 března, 2023
DomůBydleníNa předělávce koupelny si dejte extra záležet!

Na předělávce koupelny si dejte extra záležet!

Date:

Nenechte si ujít

Odlišit text od umělé inteligence a od člověka je stále obtížnější.

Zatím neznámo, kdy se podobný nástroj dostane do praxe. Společnost...

Toyota se vodíku nevzdává.

Zatímco jeden prototyp využívá palivové články k získání energie...

Používání služeb katastru se starším občanským v roce 2023 nebude možné.

Dostupné bude jen dočasné řešení pro vybrané služby. Používání elektronických...

EU schválila SR státní pomoc za 250 milionů. eur pro energeticky náročné společnosti

Komise posuzovala opatření podle pravidel EU o státní podpoře,...

Děti nepotřebují jen dynamické sporty, jóga je užitečný trend i pro nejmenší

Díky populárnímu cvičení se naučí poznávat sebe i okolní...
- Komerční sdělení -časopis

Koupelna – místnost, ve které trávíme tolik času svým zkrášlováním, nicméně milé dámy. Náš den v ní začíná i končí…! V dnešní době je již koupelna plnohodnotným prostorem. Z dosud výlučně funkčního určeného k očistě těla se stává prostor pohodlný, určený i pro relaxaci a odpočinek. Jak toho docílit vám prozradíme dnes… Hygiena na prvním místě

Ano, koupelna především a přednostně slouží k udržování hygieny. Za poslední roky však prošla mnoha změnami. Kdysi se zejména v panelákových bytech projektovala v minirozměrech, kde se vešla jen vana a umyvadlo. Občas dokonce i pračka…

Inu, ať velká nebo malá, v první řadě slouží k mytí, sprchování a koupání. Její zařízení ovlivňuje počet pravidelných uživatelů. Je tedy rozdíl, pokud ji využívá jen jednotlivec, pár nebo celá rodina. Proč? Velká rodina a malá koupelna je opravdu velká výzva.

Kouzlo koupelny
Při zařizování je třeba dbát nejen na funkčnost, ale i na pohodlnost interiéru. Musí působit útulně, abyste se v ní cítili výborně. Opět platí: v jednoduchosti je krása…! Což znamená vsadit na jednoduché linie. Její nadčasovým vzhledem a výběrem kvalitního materiálu vytvoříte prostor nejen pro očistu těla nebo i relax duše!

Jaký materiál?
Nejvíce se používá keramika, sklo, chrom, moderní je i kámen dřevo a plast. Nejdůležitější vlastností materiálů by měla být jejich snadná údržba a odolnost vůči vodě. Přínosem moderní doby je také to, že už se mohou iv koupelně použít materiály, které byly donedávna nemožné. Takovým je například dřevo, které díky speciálním mořidlům dokáže odolávat náporu vlhkosti a plísně. Proto lze používat i takto upravený ratanový nábytek, který v koupelně působí velmi trendově.

Mimo jiné: Koupelna nemá zaujmout jen estetickým vzhledem a odrážet tím vkus majitele, ale musí především vzbuzovat pocit čistoty.

Středobodem vana
Tradiční zůstává vana. I když ji mnozí kvůli úspoře vody a prostoru vyměňují za sprchové kouty, relaxační teplá koupel v ní nic nenahradí! Úroveň pohodlí v ní zvyšují i podhlavnice, poličky na houbu, mýdlo i sklenice napití.

Moderní sprchové kouty
Snídaní sprcha tak dobře osvěží a probere, večerní zase uvolní… Pokud zbožňujete masáže, sprchový kout plní už tyto funkce. Speciální trysky se postarají o každý kousíček vašeho těla. Panely sprchových koutů jsou v nabídce s mechanickými nebo termostatickými směšovacími bateriemi.

Kritéria kvalitního koutu pro sprchování
sklo musí mít vysokou mechanickou odolnost vůči otěru a voděodpudovost vůči olejovým sloučeninám, které mohou obsahovat sprchové gely
výrobce by měl poskytovat několikaletou záruku s jistotou i pozáručního servisu pro případ potřeby
pokud používáte produkty i jiných firem, musí být spolu kompatibilní

Obklady
Při jejich výběru je důležitá velikost koupelny. Proč? Na malý prostor se dávají rozměrově větší obkládačky (ať už na zeď nebo na podlahu) – opticky tak prostor zvětší. Větší koupelna „snese“ i rozměrově menší obklady. V malých koupelnách nemusí jít obklad až po strop, moderní dát jej jen do výšky zárubně na dveřích.

Trh nabízí opravdu velké množství designů, vzorů a barevných variací… Záleží jen na vašem vkusu a konečném výběru. Obklady lze ozvláštnit také ozdobnými lištami a vkládanými barevnými obkládačkami s motivem. Velmi oblíbené jsou také drobné mozaiky, které dávají vyniknout určité části koupelny.

Barevnost
Světlé barvy obkladů opticky zvětšují, tmavší naopak prostor opticky zmenší. Barva umyvadla, vany či záchodové mísy je dnes už také libovolná, ale klasikou asi vždy ostatně tradiční bílá. Vyrábějí je i se speciální povrchovou úpravou, která má samočistící schopnost.

Pokud dáváte barevné obkládačky, stěny koupelny by měly být také bílé, aby prostor nepůsobil příliš překombinovaně. Zároveň bílá vytváří pocit čistoty.

Osvětlení
To není také zanedbatelné a myslet na něj je třeba hned za začátku projektování koupelny. Centrální osvětlení koupelny je vhodné a moderní doplnit bodovými i bočními světly, která si nastavíte podle potřeby. Dobrým světlem se změní celková atmosféra a vynikne celý prostor.

Bez zrcadla to nejde!
Ano, koupelna bez zrcadla snad pro nás není ani koupelna. Potřebujeme jej téměř denně, takže musí být centrální a velké. Navíc koupelnu opět opticky zvětší.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek