15.4 C
Brno
Čtvrtek, 23 března, 2023
DomůBydleníVytvořte si jedinečnou "říši snů"!

Vytvořte si jedinečnou „říši snů“!

Date:

Nenechte si ujít

Odlišit text od umělé inteligence a od člověka je stále obtížnější.

Zatím neznámo, kdy se podobný nástroj dostane do praxe. Společnost...

Toyota se vodíku nevzdává.

Zatímco jeden prototyp využívá palivové články k získání energie...

Používání služeb katastru se starším občanským v roce 2023 nebude možné.

Dostupné bude jen dočasné řešení pro vybrané služby. Používání elektronických...

EU schválila SR státní pomoc za 250 milionů. eur pro energeticky náročné společnosti

Komise posuzovala opatření podle pravidel EU o státní podpoře,...

Děti nepotřebují jen dynamické sporty, jóga je užitečný trend i pro nejmenší

Díky populárnímu cvičení se naučí poznávat sebe i okolní...
- Komerční sdělení -časopis

Ano, milé dámy, dobře se vyspat a zajistit si dostatek odpočinku, zdraví, dobrou náladu, hodně energie, ale hlavně podpořit přirozenou krásu touží nejedna z nás. Toto všechno však umíte získat kvalitním spánkem… Jak? Základem je místnost, ve které spíte. Nevěříte, čtěte a dozvíte se více… Říše snů

Ložnice by měla být nejklidnějším místem domu nebo bytu, umístěná mimo centrum dění. Pro aktivní mladé ženy vystavené každodennímu shonu, stresu a ruchu je ložnice místem domácího útočiště, bezpečí, odpočinkového komfortu.

Proto si, milé dámy, dobře zvažte, kterou z místností si pro ni zvolíte. Každý prostor, který obýváme, totiž v nás vyvolává nějaký dojem, emoci. Z toho důvodu bychom se měli snažit hlavně v ložnici vytvořit klidnou, příjemnou atmosféru.

Zohlednit je také třeba orientaci na světové strany. Nejideálnější je sever, východ, jihovýchod, západ a severozápad.

Severní strana obsahuje nejvíce klidu, jižní zase oplývá spoustou vášně. Záleží tedy i na vašem temperamentu a nejčastějším využívání vaší ložnice. Ať v ní budete čerpat energii během spánku, využívat ji k relaxaci, pohodě nebo k noční romantice ve dvou…

Trendové prvky
Momentálně je velmi in minimalismus. Zároveň je praktický, protože v přecpané místnosti plné věcí a těžkého nábytku (skříní) byste se asi velmi těžko vyspali do růžova. Takže dobře zhodnoťte, co v této místnosti z nábytku opravdu potřebujete a využíváte. Pozor i na ostré hrany, kterých by mělo být v ložnici co nejméně.

Náš tip: Ze zařízení v této místnosti skutečně postačí následující: postel, větší skříň, centrální malý koberec, toaletní stolek se židlí, noční stolek, lampa

Postel naše každodenní…
Pro dobrý, kvalitní, nerušený a klidný spánek je postavení postele v místnosti velmi důležité. Proto jednoznačně doporučujeme vybrat takové místo, které bude diagonálně naproti dveřím, blízko rohu tak, abyste z postele měli pohodlný výhled na celou místnost. Zároveň má čelo postele směřovat ke zdi. Mezi postelí a stěnou pokoje by se měl nechat alespoň 70 cm prostor.

Nevhodná místa
Není vhodné postavit postel přesně proti dveřím, pod okno či do těsné blízkosti radiátoru. Stejně tak umístění uprostřed pokoje působí pro uživatele tohoto nábytku nestabilně. Cítit se bezpečně a mít jistotu během spánku by takto bylo velmi obtížné.

Nevíte se rozhodnout, jak dlouhá by měla být vaše postel? Ke své výšce připočtěte 20 cm a je to!

Náš tip: Jednoduché, ale kvalitní kusy nábytku. v bílé barvě mohou být dobrým základem pro jakýkoli styl ložnice, který lze snadno obměňovat pomocí dekorací a detailů.

Osvětlení
Z ložnice by měla sálat příjemná a klidná atmosféra. Na její dosažení má velký vliv vhodně zvolený typ osvětlení, které by mělo tvořit více zdrojů. Večerní atmosféru jistě zpříjemní jednoduché noční lampy s jemným nádechem luxusu. Pamatujte však také na ranní rychlé oblékání, romantiku ve dvou, večerní líčení či odličování, postelové čtení knížky a pod. Uplatnění zde tedy najde nejen středové hlavní osvětlení, ale také závěsná svítidla, svícny či bodová světla.

Nenahraditelné doplňky
Celkový charakter interiéru mnohdy výrazně ovlivňují doplňky, dekorace a drobné detaily. Vytváří útulnou, hřejivou atmosféru.

Své také udělá výzdoba stěn – obrazy, originální malba, barevné tapety s různými motivy. jen na jedné stěně místnosti, nebo podle šablony nastříkané různé ornamenty. Inspiraci se meze nekladou, jen pamatujte, že vše musí spolu ladit a vytvářet kompaktní celek.

Chcete-li mít ložnici vždy podle posledních trendů, stačí obměňovat například jen potah polštářů, přikrývky na postel či závěsy.

Stop elektrospotřebičem
Určitě si nedávejte do ložnice žádné elektrospotřebiče. Vyzařují tzv. elektrosmog, který negativně ovlivňuje organizmus. Ke dobrému spánku také určitě nepřispívá. Zapomeňte rovněž na televizor, digitální svítící hodiny, počítač a na vše co nějak souvisí s vaší prací.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek