15.4 C
Brno
Čtvrtek, 23 března, 2023
DomůRodinaDěti na svatbě: Na co nezapomenout, pokud zvete i nejmenší

Děti na svatbě: Na co nezapomenout, pokud zvete i nejmenší

Date:

Nenechte si ujít

Odlišit text od umělé inteligence a od člověka je stále obtížnější.

Zatím neznámo, kdy se podobný nástroj dostane do praxe. Společnost...

Toyota se vodíku nevzdává.

Zatímco jeden prototyp využívá palivové články k získání energie...

Používání služeb katastru se starším občanským v roce 2023 nebude možné.

Dostupné bude jen dočasné řešení pro vybrané služby. Používání elektronických...

EU schválila SR státní pomoc za 250 milionů. eur pro energeticky náročné společnosti

Komise posuzovala opatření podle pravidel EU o státní podpoře,...

Děti nepotřebují jen dynamické sporty, jóga je užitečný trend i pro nejmenší

Díky populárnímu cvičení se naučí poznávat sebe i okolní...
- Komerční sdělení -časopis

Jak vysvětlit rodičům, že jejich dítě není pozváno a na co u dětských hostů nezapomínat?

Když pár, který připravuje svou svatbu, dává dohromady seznam a pozvánky pro hosty, rýsuje se jim mimo jiné otázka, zda zvát děti své známé a příbuzné.

Někteří zápasí s tím, jak jasně, ale slušně, dát najevo, že děti na svatbě nejsou vítány. Jiní prožívají dilema, protože mají pocit, že přítomnost sestřina či bratrova dítěte je samozřejmost, sestřenice z druhého kolena by však své ratolesti mohla nechat doma.

Jak tedy z toho všeho vybruslit a co dělat v případě, že vaše svatba bude plná dětských hostů? Zde je šest otázek, na které možná hledáte odpověď i vy.

 1. Pozvat nebo ne?
  Nezapomínejte, že svatba je velkým dnem, během kterého má každý právo říct si, co si na ní přeje.

Nevěsta i ženich mají právo odmítnout pozvat děti nebo taktně blízkým, kteří jsou rodiči, vysvětlit, že půjde o zábavu primárně pro dospělé. Za své rozhodnutí se žádní budoucí manželé nemusí stydět.

Na pozvánce uvádějte jména pozvaných, nehodí se verze ve stylu „Pán a paní Slováková a rodina“, to by si mohli mnozí vysvětlit nesprávně.

Pokud si nejste jisti, zda pozvaní pochopí, jak to s dětmi je, na pozvánku to napište jasně, případně své blízké s dětmi obvolejte.

Naopak, pokud chystáte svatbu, kde jsou vítány i děti a připravili jste pro ně chůvičku či dětský koutek, dejte rodičům vědět, že o jejich děti bude i během akce postaráno.

 1. Některé děti ano, jiné ne?
  Možná i vy patříte do rodiny, ve které je aktuálně 10-20 dětí. Pokud byste je všechny pozvali na svatbu, mohl by se váš den změnit na jedno obrovské hřiště.

Pokud je dětí v rodině jen pár, lze to zvládnout. Na svatební hostině by měli zůstat nejbližší, totéž platí pro děti, pokud jste se nerozhodli jinak.

Ujistěte se, že blízkým, kteří by měli přijít bez dětí jasně a bez zbytečného otálení vysvětlíte, proč by měli přijít bez ratolestí.

 1. Měly by děti sedět spolu nebo s rodiči?
  Odpověď na tuto otázku závisí na celkovém počtu dětí na svatbě. Pokud je jich jen pár nebo jsou ještě velmi malé, měli by sedět u stolu se svými rodinnými příslušníky a rodiči.

Pokud je dětí více a mnohé jsou starší 7 let, je vhodné posadit je společně za jeden stůl. Někteří experti dokonce doporučují nejen samostatný stůl, ale také samostatnou místnost pro děti ve věku 7 až 14 let.

 1. Kdo pohlídá děti?
  Každý, kdo pořádá svatbu, přivítá pomoc chůvičky. Ta představuje oproti ostatním součástem svatby jen minimální náklady, dokáže však být velmi užitečná.

Buď pověřte hlídáním členů rodiny, kteří jsou nejstaršími dětmi nebo si najměte profesionální chůvičku, která děti zabaví.

Je také nesmysl očekávat, že děti během celého večera obsedí a budou dělat to, co byste si představovali.

Děti vyžadují aktivitu, proto se ujistěte, že v blízkosti areálu, kde probíhá hostina, je také dětský koutek nebo hřiště.

 1. Je třeba dětské menu?
  V případě účasti více dětí na svatbě, zvažte také speciální menu pro děti. Děti si neužijí chutě foie gras či krevet nebo cibulového sorbetu.

Ty menší ocení zejména jednoduchost a jídla, která znají, stejně tak hravé dezerty či limonády.

Podávat dětem to, co dospělým, často znamená spíše výdaje navíc, dětské menu bývá levnější a efektivnější verzí.

Děti, které jsou starší 13 let by mohly zvládnout i „dospělácké“ menu, ale na místě je kontaktovat rodiče s otázkou, co by pro ně bylo lepší.

 1. Jak pobavit děti během svatby?
  Děti jsou rády součástí dění, i když mohou být velmi malé. Chtějí se zařadit mezi dospělé, proto jim to dovolte. Zde je několik návrhů, jak se ujistit, že se na vaší svatbě baví i nejmenší hosté:

Pověřte je úkoly: Během ceremoniálu i během hostiny se toho děje hodně. Děti mohou pomoci a pomohou rady. Rozdejte tím nejzodpovědnějším některé úkoly. Po konci ceremoniálu mohou rozhazovat rýži či lupínky, mohou si připravit taneční nebo hudební číslo, starat se o seznam hostů, sbírat přání. Úkoly pro děti vybírejte také podle jejich povahy. Pokud je některé z nich spíše introvertnější, nežádejte od něj přednes básně před ostatními hosty.

Přizpůsobte dětem stůl: Aby se děti bavily a cítili jako plnohodnotní hosté, musí se cítit dobře iu svého stolu. Dětský stůl by tedy měl být hravý, veselý a barevný, aby se děti těšily z každého detailu. Dekorování můžete nechat na odborníky.

Dětský koutek: Pokud očekáváte účast malých dětí, dětský koutek je více než žádaný. Tradičně by v něm neměly chybět tužky a papíry na kreslení, společenské hry, knihy, případně televize s pohádkami, skládačky nebo předměty, ze kterých mohou děti něco vytvářet.

Rodiče by v takovém případě měli očekávat, že se jejich děti mírně „zamažou“ a neinvestovat do zbytečně drahého oblečení. Vyhněte se potenciálně nebezpečným předmětům jako jsou nůžky a dbejte na dozor v dětském koutku. Pokud se jedná o svatbu venku, kluci ocení sportovní hry v exteriéru, přítomnost přátelských domácích mazlíčků – psů či zajíčků. Důležité je zajistit zábavu, která je neutrální vůči oběma pohlavím a svatbu si tak užijí dívky i chlapci.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek