15.4 C
Brno
Čtvrtek, 23 března, 2023
DomůRady a NávodyVneste do svého bydlení kousek duše pomocí květů: I takto jednoduše se...

Vneste do svého bydlení kousek duše pomocí květů: I takto jednoduše se dají zakomponovat do interiéru

Date:

Nenechte si ujít

Odlišit text od umělé inteligence a od člověka je stále obtížnější.

Zatím neznámo, kdy se podobný nástroj dostane do praxe. Společnost...

Toyota se vodíku nevzdává.

Zatímco jeden prototyp využívá palivové články k získání energie...

Používání služeb katastru se starším občanským v roce 2023 nebude možné.

Dostupné bude jen dočasné řešení pro vybrané služby. Používání elektronických...

EU schválila SR státní pomoc za 250 milionů. eur pro energeticky náročné společnosti

Komise posuzovala opatření podle pravidel EU o státní podpoře,...

Děti nepotřebují jen dynamické sporty, jóga je užitečný trend i pro nejmenší

Díky populárnímu cvičení se naučí poznávat sebe i okolní...
- Komerční sdělení -časopis

Někdy stačí i tak málo jako jednoduchý květ, aby se celkové působení vašeho domova změnilo k nepoznání. Nechte se inspirovat pár tipy, jak umístit květiny v prostoru tak, aby vynikly, vydržely co nejdéle a splnily svůj účel.

Kuchyň jednoduše potřebuje květiny
Ať už vaše kuchyně patří mezi ty menší, nebo disponujete obrovskými prostorami s ostrůvkem uprostřed, květ v kuchyňských prostorách je doslova nutností. Nebojte se rozbít prostor jednoduchou vázou nebo květináčem, který umístíte rovnou do středu ostrůvku či na barový pult. Tento jednoduchý prvek celý prostor neuvěřitelně oživí.

Velké a poutavé
Obrovské květy, které svým vzhledem připomínají spíše stromy či keře v zahradě než pokojovou rostlinu, jsou v současnosti neuvěřitelně trendy. Pokuste se sladit květináč se stylem vašeho interiéru a nechte rostlinu, ať se vypíná v obývacím pokoji či v jídelně. Věnujte jí dostatek prostoru, aby se mohla svobodně rozpínat a růst. Ať už jí darujete jeden z rohů nebo se rozhodnete s prostorem více experimentovat, to je už na vás.

Nevyužité se stane využitým
Pokud i vás trápí, co s prostorem v klenbách stěn či mezi patry nebo přímo na schodišti, váš problém je vyřešen. Věnujte toto nevyužité místo květu dle vašeho vkusu a neuvěříte, jak moc se změní celkový vzhled vašeho domova. Rostliny mají rády místa, kde mají dostatek prostoru a slunce, proto se i při nich řiďte pravidlem, že méně je opravdu někdy více.

Oheň a oáza květů
Pokud vlastníte krb, který vám svým ohněm zkrášluje interiér obývacího pokoje, nebojte se na jeho římsu položit pár květin. Kombinace ohně a květin je přímo magická. Jejich barvy totiž při světle plamenů vstoupí nový rozměr a vaše obývací prostory budou působit ještě útulnější.
Udělejte si z koupelny džungli
Ciťte se jako v pralese a nechte se unášet oázou klidu v podobě koupelny plné exotických rostlin. Klidně postavte velký květináč přímo vedle vany či na okno nad ní. Pokud si zapálíte pár svíček, dopřejete si horkou koupel a ze všech stran vás budou obklopovat krásné květiny, okamžitě zapomenete na všechny starosti či dokonce i na to, že jste stále ve vlastním domě a ne na exotické dovolené.

Hrajte se s prostorem
Někdy stačí, když se s prostorem tak trošku pohrajete, využijete odraz či sílu zrcadla a vše může mrknutím oka působit jinak. Prostor se díky květům a jejich odrazem změní k nepoznání a vy nebudete muset do živé výzdoby skoro vůbec investovat. Dejte však pozor, aby všechny detaily do sebe zapadaly. Zrcadlo třeba umístit tak, aby mělo i jiné využití kromě toho, že se stará o oživení prostoru a umělé znásobení množství květů.

Buďte romantičtí
V případě, že disponujete malým koutkem, ve kterém si rádi vychutnáte odpolední čaj či kávu, zkrášlete ho kyticí polních květin. Stačí jen, pokud budou barvou ladit s ostatními doplňky a vy máte o hravost a originalitu postaráno. Nic přece není hezčí jako kombinace vůně čerstvých květů a kávy.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek